t e r e   t u l e m a s t !

Mina Janek, ES2ADF alias Pauhh olen sündinud 1973 aastal
Pärnu linnas. Tehnika vastu olen huvi tundnud juba lapsepõlvest saadik. Esimene tõsisem kokkupuude elektroonikaga oli KAJA nimelise aparatuuriga, et sõbraga juttu puhuda, kes elas teises majas. Aparatuuri ühendamisega kollektiivantenni võrku tekitasime korraliku jama. Oli laupäeva õhtu ja telekast tuli Reklaamiklubi, kus üles astus oma naljadega Kärna-Ärni. Kuid juhtus nii, et peale meie mula ei kuulnud telekast keegi midagi :)
Raadioamatörismini jõudsin 2007 aastal kui raadiohuviline ALBU mulle esimese CB jaama äris. Raadiopisikust nakatuna tegin 2009 aasta sügisel ära ka HAM eksami. Sellest ajast alates olen raadiosporti harrastanud pea  kõikidel bandidel ja tööliikidel.
Kuulmiseni eetris! 73!

lühidalt  raadioamatörismist

Paljudele huvi pakkuva, kuid laiemale üldsusele vähem tuntud tehnilise spordiala- raadioamatörisimi tekkelugu ulatub möödunud sajandi 20. aastate algusesse, kui Euroopas ja mujal alustasid tegevust esimesed ringhäälingujaamad.                                               Huvi uue kommunikatsioonivahedi vastu oli äärmiselt suur. Kuna raadiovastuvõtjaid oli veel vähe ja need olid väga kallid, hakkasid asjaarmastajad, keda huvitas eelkõige ringhäälingujaamade kuulamine, neid ise valmistama. Jaamade kuulamisega tekkis raadioehitajate hulgas huvi omavaheliste raadioühenduste loomise vastu ja nii alustasid paljudes riikide tegevust amatöörjaamad. Kahekümmnendate alul jõudsid ajakirjanduse vahendusel teated sellest huvitavast harrastusest Eestisse. Mõiste "raadioamatöör" selles tänapäevases tähenduses läks käibele aga palju hiljem. Praeguseks on raadioamatööre maailmas ühtekokku umbes 3 miljonit, kellest 700 000 elab Ameerika Ühendriikides.
Kui tekkis huvi raadioamatörismi vastu siis võiksid alustada Jüri Ruut, ES5JR poolt 2006 aastal koostatud ALGAJA RAADIOAMATÖÖRI TEATMIKU sirvimisega millest leiad vastused kõikidele küsimustele!

qrz.com     

 
www.hrdlog.net